Відповідно до численної практики Верховного Суду, допущені контролюючим органом під час проведення податкової перевірки процедурні порушення не можуть бути підставою для скасування прийнятих податкових повідомлень-рішень, якщо результати перевірки підтверджують порушення платником податків приписів податкового законодавства.
Винятком із вищезгаданого правила є допущені контролюючим органом такі процедурні порушення, які апріорі не можуть свідчити про правомірність дій контролюючого органу.
Так, адвокатами АО «ДЕ-ФАКТО» вдалося позитивно для Клієнта вирішити один із юридичних кейсів, який йде в розріз із усталеною судовою практикою.
На даний момент існує непоодинока практика, коли контролюючі органи, в т.ч. ДПС України ведуть свою діяльність з відсутністю повноважень на здійснення певних дій, у т.ч. винесення податкових повідомлень-рішень.
В силу приписів Податкового кодексу України суб'єкти владних повноважень зобов'язані публікувати повноваження посадових осіб на здійснення тих чи інших дій, у т.ч. винесення податкових повідомлень-рішень, на своєму офіційному веб-сайті.
Зазначені положення узгоджуються із приписами основного нормативно-правового акта – Конституцією України, положення якої свідчать про необхідність дотримання суб'єктами владних повноважень норм та правил, встановлених чинним законодавством.
Відсутність необхідних повноважень, в порушення ст. 19 Конституції України, нівелює настання для платника податків будь-яких юридичних наслідків.
Таким чином, позитивне вирішення зазначеного юридичного кейсу надало Клієнту АО «ДЕ-ФАКТО» можливість заощадити власні кошти у розмірі понад 4,7 млн. грн.